Mail:info@tayinciler.com

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞRA TEŞKİLATI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞRA TEŞKİLATI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞRA TEŞKİLATI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

İlan Bilgileri

 

Karayolları Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 4 üncü maddesinin (B) fıkrası hükümleri ile 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” a göre istihdam edilmek üzere Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından  doğrudan yapılacak merkezi yerleştirme ile  Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle;
38 Mühendis, 61 Tekniker, 115 Büro Personeli, 5 Avukat, 2 Şehir Plancısı, 3 Mimar olmak üzere toplam 224 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

Başvuru yeri ve başvuru tarihleri

Söz konusu yerleştirme işlemine dair duyuru ve ilgili kılavuzlar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nın internet sitesinde (http://www.osym.gov.tr) yayımlanmıştır. Adaylar tercihlerini 14-21 Nisan 2022 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye göndereceklerdir. Tercih işlemleri, 21 Nisan 2022 tarihinde saat 23:59’da sona erecektir. Yerleştirme işlemlerinin  ÖSYM başkanlığı tarafından sonuçlanmasından sonra yerleşen adaylara ilişkin duyurular Karayolları Genel Müdürlüğünün (http://www.kgm.gov.tr) sitesinde yayımlanacaktır.

Başvuru için tıklayınız